گفتگو با مدیران موفق :

محمد جوجه لو،مدیر قنادی مانی

  • شنبه, 22 آبان 1395 ساعت 16:33

            چندی پیش به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، مراسم تجلیل از نام آوران عرصه های اقتصادی با حضور مسئولان عالی رتبه استانی برگزار شد که طی آن تنی چند از فعالان و تلاشگران صنفی نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

محمد جوجه لو مدیر جوان و خلاق قنادی مانی در کرج یکی از همان افراد بود. به همین بهانه نزد وی رفتیم تا در گفت و گویی خودمانی دلایل انتخابش را از زبان خودش بشنویم.

            وی در آغاز ضمن تشکر از تمامی مسئولان در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز  و ابراز محبت هیئت مدیره اتحادیه صنف قنادان و دیگر دست اندرکاران امور صنفی کرج بابت انتخابش به عنوان کارآفرین نمونه می گوید: در شهر کرج و در کل کشورمان هزاران چهره موفق در عرصه کسب و کار و دیگر امور اجتماعی حضور دارند که داستان زندگی هرکدامشان و رمز موفقیتشان نقاط مشترک فراوانی دارد. اینکه دوستان بنده را در کنار بزرگان صنعت این استان قرارداده اند جای بس افتخار و سربلندی برای بنده و مجموعه کارکنان در قنادی مانی است. باید تصریح کنم که شهرت قنادی مانی در میان شهروندان، نتیجه یک کار گروهی است. تلاش تمامی پرسنل زحمتکش و تعهد آنها به کارشان، باعث موفقیت و خوشنامی این قنادی شده است و این لوح تقدیر به تمامی پرسنل قنادی مانی تعلق دارد.

            دلایل خوشنامی قنادی مانی به اعتقاد جنابعالی چیست؟

             شما و دیگر دوستان، همواره نسبت به ما لطف داشته و دارید. در کرج قنادان صاحب سبک و با تجربه فراوانی حضور دارند که پیشینه طولانی در این حرفه دارند و بسیاری از قنادان جدید، کار را از شاگردی در واحدهای صنفی آنها، فراگرفته اند. بنده هم این حرفه را در قنادی سادات حسینی که یکی از قدیمی ها و پیشکسوتان این صنف هستند، آغاز کردم و فنون این حرفه را نزد اساتید بزرگوار خودم، در آن واحد صنفی آموختم. جا دارد در همین فرصت یاد کنم از شادروان سید جواد سادات حسینی که به جد حقّ پدری بر گردن بنده داشتند و مرا در این مسیر به درستی هدایت کردند.اما اگر بخواهم در مورد استقبال شهروندان از تولیدات قنادی مانی و یا به قول شما شهرت قنادی بگویم، باید عرض کنم که همواره به صداقت در کار به عنوان مهم ترین اصل موفقیت،  اعتقاد داشته و دارم. صداقت در شغل قنادی یعنی استفاده از مواد با کیفیت در تهیه شیرینی و دقت کافی به موازین یهداشتی در کارگاه تولید شیرینی. بدیهی است در صورت رعایت موارد فوق، طعم، رنگ و ماندگاری شیرینی نیز بالا می رود. شیرینی خوب و خوش طعم تهیه می کنیم، شهروندان هم از آن استقبال می کنند. این روند ، هرروز در قنادی مانی تکرار می شود. از یک سو، مواد اولیه مرغوب و با کیفیت وارد کارگاه می شود و از سویی دیگر شیرینی با کیفیت تهیه شده و در معرض خرید مشتریان قرار می گیرد. در این میان فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. به کارگیری نیروهای متعهد در کارگاه قنادی و دلسوزی و دقت آنها به هنگام پخت شیرینی، نحوه برخورد فروشندگان و کارکنان فروشگاه با مشتریان و رعایت بهداشت محیط در رونق کسب و کار بسیار اهمیت دارند که باید همواره از سوی مدیر مجموعه تحت نظارت باشند.

            در صحبت هایتان به نیروهای متعهد و کاردان اشاره کردید، شما فعالیت افراد زیرمجموعه خود را چگونه کنترل می کنید؟

            به طور معمول به هنگام به کارگیری افراد جدید، خواسته های خودم را به طور جدی با آنها مطرح می کنم. این خواسته ها فقط در جهت رونق کسب و کار این مجموعه هستند. بدیهی است که هر چه قدر کیفیت شیرینی های قنادی ما و نحوه برخورد مجموعه کارکنانمان با مشتریان بهتر باشند. چرخ اقتصاد این مجموعه نیز بهتر می چرخد و عوایدش نصیب همه خواهد شد. این موضوع مهمی است که تمام کارکنان این مجموعه از آن اطلاع دارند. البته امکان دارد در پاره ای از اوقات و بر اثر خطاهای غیرعمدی، بخشی از تولیدات  کیفیت مطلوب را نداشته باشند که بلافاصله آنها را از چرخه فروش خارج کرده و معدوم می کنیم. در کار قنادی این قبیل ضرر و زیان ها وجود دارد که هرچند گاهی اتفاق می افتد و نمی توان از بروز آن جلوگیری کرد. نا گفته نماند که تمام پرسنل این مجموعه در واحد تولید و فروش از بهترین های این حرفه هستند و این موضوع درصد خطا را پایین می آورد. هرچه قدر مهارت و تخصص افراد بالاتر باشد، میزان خطای آنان نیز پایین می آید. و اما در خصوص پرسش شما باید عرض کنم که بندده به طور مستقیم بر نحوه فعالیت واحد تولید و فروش نظارت دارم. هرروز در محل قنادی حاضر می شوم و تمام جزئیات را بررسی می کنم. در مجموعه ای با این وسعت و حجم تولید، باید اوضاع تحت کنترل دقیق باشند. ضمن آنکه برای پرسنل فضایی دوستانه را فراهم کرده ام. در بیان خواسته هایم نیز بسیار جدی و مصمم هستم. بدون شک، تولیدات قنادی مانی، باید به بهترین شکل ممکن تهیه شده و در اختیار مشتری قرار گیرد.نباید فراموش کنیم که اگر یک مشتری، کوچکترین ایرادی از کار ما مشاهده کند، متقاعد کردنش برای خرید مجدّد، بسیار سخت می شود. بنابراین باید، تمام سعی و تلاش خودمان را به کار گیریم تا توجه و رضایت مشتریان را به دست آوریم.

            به مواردی که اشاره کردید خیلی اهمیت می دهید؟

            بله. صد در صد. شاید این موارد در نگاه اول زیاد مهم جلوه نکند اما اصل کلی و بنیاد موفقیت در کسب و کار، رعایت همین موارد به ظاهر ساده هستند. یک کاسب باید بداند که برکت کسب و کارش به رضایت مشتریانش بستگی دارد. هر چه قدر که تعداد مشتریان بیشتر باشد، کسب و کار هم رونق بهتری پیدا خواهد کرد. بنابراین بنده به عنوان یک فرد صنفی، باید به درخواست مشتریانم توجه کنم. باید برای آنها احترام قائل شوم. اگر شیرینی را نوعی غذا بنامیم، باید زمینه تهیه غذای با کیفیت را برای به دست آوردن رضایت مشتریان در واحد صنفی ام ایجاد کنم.

            در این مجموعه شیرینی ها را طوری تهیه می کنیم که خودمان هم مصرف کننده آن باشیم. یعنی هیچ تفاوتی برای محصولی که در اختیار مشتریان قرار می دهیم  با آنچه را که به منزل می بریم ، قائل نمی شویم. این همان صداقت است که در ابتدا به آن اشاره کردم. به طور کل باید بگویم که استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک – به کارگیری نیروهای کارآزموده و با تجربه و توجه به اصول بهداشت محیط – عوامل پیشرفت قنادی مانی بوده است.

            در بین عموم، شایع است که برخی قنادی ها در تهیه شیرینی از انواع رنگ ها و جوهرهای غیر استاندارد و شیمیایی استفاده می کنند. نظر شما در این رابطه چیست؟

            با کمال تأسف در هر شغل و حرفه ای، افراد سودجو وجود دارند که با رفتار غیراخلاقی خود، به حیثیت و اعتبار دیگران نیز آسیب می رسانند. این گروه از افراد هیچگونه تعهدی نسبت به جامعه ندارند و فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند. به عقیده بنده یک کاسب در وهله اول باید وجدان کاری داشته باشد و توجه خود را فقط روی کسب روزی حلال متمرکز کند. مابقی کارها خود به خود روبه راه خواهد شد. مردم کار خوب را از کار بد تشخیص می دهند. مسلم است که همه ما تمایل به خرید محصولات غذایی سالم تر و بهتر داریم. بنابراین به دنبال بهترین ها نیز می رویم. افرادی که به دلیل سودجویی، سلامت مردم را به خطر می اندازند، در وهله اول به خودشان ضرر می زنند. ممکن است در یک مقطع کوتاه، سودی هم به دست آورند؛ اما در دراز مدت، این رفتار ناپسند به ضررشان تمام می شود. مثال زیبایی دراین زمینه وجود دارد که می گوید: بار کج به مقصد نمی رسد.

            به عقیده شما چرا برخی از افراد دست به چنین کارهایی می زنند؟

            شاید فکر می کنند که با این روش ره صد ساله را یک شبه می روند. شاید هم نسبت به عواقب کارخود بی اطلاع می باشند. به عقیده بنده افرادی که قصد ورود به بازار کار را دارند، باید پیش از هرگونه اقدامی در دوره های آموزشی مختلف شرکت کرده و با شناخت کافی وارد بازار شوند. متأسفانه موضوع آموزش در سطح بازار ما، نادیده گرفته می شود. البته چند سالیست که دوره های آموزشی کوتاه مدت برای متقاضیان پروانه کسب به طور اجباری برگزار می شود که مباحث جالبی در این دوره ها به افراد یادآوری می شود. اما برای بازاری با شاخصه های فراوان، بسیار کم است. برگزاری دوره های آموزشی و  شرکت افراد صنفی در این کلاسها باید به صورت فرهنگ درآید و افراد صنفی به صورت داوطلبانه در این دوره ها شرکت کنند. بسیاری از افراد شاغل در سطح بازار، با اصول صحیح کسب و کار، آشنایی ندارند.

            در دین مبین اسلام، احکام فراوانی درمورد کسب و کار و تجارت وجود دارد که برای برکت در روزی و رونق کسب و کار، بسیارمفید و آموزنده هستند و همانند چراغ راهی هستند تا افراد بی تجربه و تازه کار، برای پیشرفت و موفقیت در کسب و کارشان از آنها بهره مند شوند. اما متأسفانه می بینیم که وضعیت کنونی در بازار های ما، با آنچه که در احادیث و روایات بزرگان دینی ما نقل شده، فاصله گرفته است. مدیران صنفی و دست اندرکاران امور اقتصادی کشور باید راهکارهای آشنایی عموم با رهنمودها و آموزه های دین اسلام در بحث تجارت را به طور جدی و فراگیر در سطح کشور اجرا کنند. بازار ما به یک تحول فکری اساسی نیاز دارد تا برخی تصورات ذهنی اشتباه و رویاهای ثروتمند شدن، یک شبه از سر مردم خارج شود و جای آن را  تلاش، خودباوری، خلاقیت و امید بگیرد. بازار امروز ما به افراد خردمند و باانگیزه نیاز دارد. ما باید در این زمینه گام برداریم.

            سمت و سو دادن افراد به این جهت، وظیفه چه کسی است؟

            خوب بدیهی است که در هر کشوری، متولی اجرای قوانین،مسئولان و دست اندرکاران دولتی هستند. در وهله اول نگاه ها به سوی دولتمردان است که شرایط ایده آلی را برای آموزش شهروندان از طریق مؤسسات آموزشی، رسانه ها و دیگر ابزارهای اطلاع رسانی، فراهم آورند.اما اینکه همه نگاه ها به سوی دولت باشد هم اشتباه است. پس منِ شهروند چه وظیفه ای دارم. این تصویر که همه بنشینیم و انتظار داشته باشیم تا کارها توسط دیگران انجام شود، اشتباه مطلق است.

            به عقیده بنده، برای رونق اقتصادی و تحول فکری، تک تک افراد جامعه باید بسیج شوند. هرشخص به نوبه ی خودش در چرخاندن چرخ اقتصادی کشور نقش داشته و مؤثر است.بگذارید در این رابطه  مثالی بزنم. یک اتومبیل از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده است. هزاران قطعه کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا یک اتومبیل روشن شده و به حرکت در بیاید. حالا اگر در مسیر سوخت رسانی، یا ترمزها یا فرمان، یک یا چند قطعه فرسوده شده و عملکرد صحیح خودشان را انجام ندهند، چه اتفاقی می افتد؟ یا اتومبیل اصلا روشن نمی شود و یا ممکن است سرنشینان این اتومبیل با نقص فنی، دچار مشکل  شوند. بازار هم همین وضعیت را دارد. اگر در سطح بازار، افرادی باشند که عملکرد صحیحی نداشته باشند، تمام مجموعه دچار خسارت و ضرر و زیان خواهند شد. بنابراین همه ما باید در جهت رونق و حرکت به سوی پیشرفت اقتصادی و فرهنگی کشور تلاش کنیم و این  تحول را از خودمان آغاز کنیم.

            آقای جوجه لو، تمام افرادی که در مجموعه قنادی مانی مشغول به فعالیت هستند، همین نگرش را نسبت به شغل و نقش خودشان در جامعه دارند؟

            ببینید، ما کارمان را از ساعت 8 صبح آغاز و مغازه را در ساعت 23 تعطیل می کنیم. نمی دانم با شرایط کار در قنادی آشنا هستید یا خیر. تهیه شیرینی و کار در کنار اجاق های بزرگ به خصوص در ایام گرم سال، بسیار طاقت فرساست. به رغم استفاده از هواکش های بزرگ صنعتی و دستگاه های خنک کننده، باز هم درجه دما در کارگاه تهیه شیرینی بسیار بالا می رود. افرادی که این سختی را به جان می خرند تا اسباب آرامش خود و خانواده شان را فراهم کنند، بدون شک، انسان های مصمم و با اراده ای هستند که کار در محیط گرم را می پذیرند و آن را با جان و دل انجام می دهند. کارگران قنادی به سختی کار می کنند و عرق می ریزند تا کام مردم شیرین شود.

            اگر از این دریچه به کار قنادی نگاه کنیم، در می یابیم که تمام افراد شاغل در چنین محیط هایی، عاشق کارشان هستند و با ایمان و انگیزه، هر روز در سر کار خود حاضر می شوند. جا دارد در همین فرصت بار دیگر از تمامی همکاران خوبم که مرا در اداره این مجموعه تولیدی یاری می کنند، قدردانی کنم. آنها انسان هایی شریف، باگذشت، فداکار و پرتلاش هستند که بعضی اوقات بنده نیز تحت تأثیر روحیه بزرگ آنها قرار می گیرم.

            شما در این قنادی زمینه فعالیت را برای چندین نفر فراهم کرده اید. به نظرتان توانمندی واحدهای صنفی در زمینه اشتغال زایی چقدر است؟

            متصدیان واحدهای صنفی، صنعتی، کارگاه های کوچک و بزرگ تولیدی، توانمندی قابل ملاحظه ای در اشتغالزایی و برطرف ساختن معضل بیکاری در کشورمان دارند. اما باید توجه کنیم که بدون رعایت اصول صحیح موفقیت در کسب و کار، هیچ یک از اهدافمان، دست یافتنی نخواهد بود.

            به عنوان یک تولید کننده و کارآفرین چه انتظاری از مسئولان دارید؟

            متأسفانه طی چند سال گذشته و در پی اعمال تحریم های اقتصادی کشورهای سلطه گر، وضعیت بازار ایران در حالت رکود اقتصادی قرار گرفته و رونق چندانی ندارد. در این میان افزایش هزینه ها، مانند دستمزد کارگر، اجاره، واحدهای صنفی، دارایی، بیمه، برق، گاز، آب و تلفن و ... فشار مضاعفی را بر دوش تولید کنندگان و کارآفرینان وارد کرده است. همین امر باعث شده که بسیاری از فعالان اقتصادی، سرمایه های خود را به محیط های دیگری انتقال داده تا بتوانند در این بازار راکد، به فعالیت ادامه دهند. در چنین شرایطی نگاه ها به سوی دولتمردان و مسئولان امر بر می گردد تا با اعمال سیاست های کاربردی و روش های جایگزین مدیریتی، از تولید و تولیدکننده حمایت بیشتری داشته باشند.

            این حمایت ها می توانند در پاره ای اوقات فقط جنبه روانی داشته باشند و بسیار دیده شده که یک تشکر خشک و خالی و یا یک لوح تقدیر، انگیزه را در ذهن تولید کنننده زنده کرده است. در مکان دیگری، اعطا وام های کم بهره و تسهیل در روند اخذ وام های بانکی، کمک مؤثری به واحد های تولیدی است.

            صحبت پایانی

            برای تمامی همکاران خوبم در صنف قنادان کرج و دیگر زحمت کشان و مسئولان دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی، آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.